Hikayemiz

Çoook uzun zaman önce, ilkokulu bitirip hazırlık sınıfına başladığımız gün tanıştık, bir daha da ayrılmadık. Lise, üniversite derken iyişirketlere girdik, çalıştık, çalıştık, çalıştık. Kim daha önce evlenir diye bahisler açarken aynı yıl evlendik, yetmedi aynı yıl ikimizin de birer kızıoldu. Yeni annelik şaşkınlıklarını ve düğümlerini beraber atlattık.


Yoğun çalışma temposundan bunaldığımız zamanlarda kendi işimizi kurduğumuz günleri hayal ettik. Söz verdik birbirimize; bir gün bizim de beyazgömlek, krem rengi pantolon giyip, sırt sırta verip çektirdiğimiz fotoğraflarımız olacaktı. Şans bu ya, hayalimiz gerçek oldu. Aslında hikayenin daha başındayız diyebiliriz, ama bizim de "iki girişimci anne” ilebaşlayan bir hikayemiz var artık.


Hikayemiz neyi mi anlatacak? Biz ne yaşadıysak onu! Bebeklerimiz dünyaya geldikten sonra sıkıntısını yaşadığımız ve "Keşke şöyle bir şeyolsaydı” dediğimiz her şeyi…

Bizim gibi fönünü çektirip doğuma giden, doktorundan hemen sonra doğum fotoğrafçısını arayan, bebeğiyle ilgili her şey için en ince ayrıntısınakadar araştıran ve her şeyin en iyisini isteyen yeni nesil anneler için yarattık "Happy Milk”i.

Bu dönemde hem anne hem baba hem de bebek için tahmin edilmeyen birçok ihtiyaç ve dalga geçilecek birçok durumla karşılaşıyor yeni aile. Yenianne olarak bebeğinizi kucağınıza aldığınız günden tam bir gün öncesine kadarstil sahibi, şık ve entelektüel bir kadınken bir günde nasıl gezici sütistasyonuna dönüştüğünüze şaşırıp kalırsınız. Başlarda hayat sadece "süt,gaz, alt” üçgeninden ibarettir. Sanki bir anda göğüsleriniz halka arz olur daherkes merakla "gözlemlemeye” ve tavsiyelerini yığmaya çalışır. İşte tamda bu nedenle işe, istemediğiniz yerleriniz açıkta kalmasın, her yerde bebeğinizi en rahat ve kolay şekilde emzirebilin veya süt sağabilin diye akıllı kıyafetler tasarlayarak başladık. Bazı modellerin içine biraz da espri katıp, doğum sonrası ruh hallerine ince göndermeler yaparak lohusa günlerinizin neşesi olmak, bazı modellerimizde ise şıklığınızdan ödün vermeden dilediğiniz yerde emzirebilmenizi istedik. Kendini bir kurbağa kadar çirkin hissedenlerin, dengesiz lohusa durumlarıyla evde tehlike uyarısı gibi gezenlerin, bu sütlü durumların sonsuza dek süreceğini zannedenlerin, gündüz uykucu-gece baykuş bebek annelerinin, sırf işlevsel diye nefret ettiği kıyafetler giymekten bıkanların kulübü burası!


Eğer siz de kendinizi bize tanıtmak isterseniz çok çok memnunoluruz. Önerileriniz, bizden talepleriniz, ya da hayatınız, kariyer veyabebeğinizle ilgili paylaşmak istediğiniz herhangi bir şey varsa çekinmeyin,bize buradan mesaj atın. Enkısa sürede okumaktan ve cevaplamaktan mutluluk duyarız, hiç şüphenizolmasın.